czwartek, 29 sierpnia 2013

Naturalne produkty o właściwościach termogennych - sprawdź je!

Dążysz do wymarzonej sylwetki i chcesz wypalić tłuszcz do ostatnich resztek? Wszystko idzie w jak najlepszym porządku, tydzień w tydzień ważysz co raz mniej, jednak im bliżej końca tym trudniej o pozbywania się zbędnej tkanki. Zawodowcy w takich chwilach swoją walkę zaczynają wspomagać spalaczami tłuszczu. Co jednak, jeśli nie masz na tyle pieniędzy lub po prostu odstrasza cię zła renoma spalaczy, boisz się złego samopoczucia i efektów ubocznych? Sięgnij po naturalnych sprzymierzeńców!

zdjęcie - wikipedia.pl

Istnieje wiele substancji, które wykazują właściwości termogenne, a co lepsze są tanie i ogólnodostępne na każdej półce sklepowej, oto przegląd najpopularniejszych z nich:

  • synefryna - substancja znajdująca się w cytrusach, spożywając ją pobudzasz zakończenia nerwowe w tkance tłuszczowej do uwalniania noradrenaliny, hormonu, który pomoże ci zwiększyć wydatek energetyczny i zmniejszyć odkładanie tłuszczu do "magazynów" 
  • katechina z zielonej herbaty - końcowy efekt jej działania jest podobny do powyższego, wywoływany jest on jednak pośrednio, katechina blokuje pewien enzym, odpowiedzialny za rozkładanie noradrenaliny, pozwalając jej działać dłużej. Efekt termogeniczny się przedłuża, a twoja tkanka tłuszczowa przez większy czas stymulowana jest do rozpadu.
  • kofeina z herbaty i guarany - działa w taki sam sposób jak noradrenalina, przedłuża rozpad tkanki tłuszczowej i termogenezę, blokując rozpad cyklicznego adenozyno-3',5'-monofosforanu (cAMP), który choć nazwę ma straszną, również jest twoim sprzymierzeńcem
  • piperyna - na pewno masz ją w swoim domu, zawarta w czarnym pieprzu, łączy poniekąd działanie kofeiny i synefryny, zwiększa stężenie cAMP(na dwa sposoby) i pobudza wydzielanie noradrenaliny.
  • L-karnityna, zawarta w pokarmach białkowych, jeden z popularniejszych suplementów na redukcji, wiąże kwasy tłuszczowe, co pomaga w ich spalaniu, a dodatkowo ma wpływ na stężenie tak często pojawiającego się w tym artykule cAMP.
  •  kapsaicyna, o której napisane zostało już chyba wszystko - klik



UWAGA!Powyższe substancje mogą pomóc w utracie zbędnej tkanki tłuszczowej, nie zastąpią one na pewno zbilansowanej diety i ćwiczeń.


1.Zając, Adam. Dietetyczne i suplementacyjne wspomaganie procesu treningowego. Katowice: Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, 2010.






1 komentarz: